Menu
SEPETİNİZ

 150 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo!

T Tangram Montessori Eğitim Materyali

T Tangram Montessori Eğitim Materyali
52,80 ₺
Vergiler Hariç: 44,00 ₺
  • KALAN STOK MİKTARI: 7
BU ÜRÜNDEN 0 ADET SATILDI
GÖRÜNTÜLENME SAYISI : 1230

Ürün Açıklaması

Tamamen doğal ve sağlıklı ahşap oyuncak olan T Tangram; 4 farklı parça ile 100 farklı şekil oluşturabileceğiniz bir zekâ oyunudur. T Tangram içerisinde bulunan broşür ile kolaydan zora doğru sıralanmış şekilleri oluşturarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Hedef olarak belirlenen şekli belirli sürede oluşturabilmek için tüm parçaları kullanmak gerekir. Çin’de geliştirilen bu oyunun ortaya çıkışı çok eski tarihlere dayanmaktadır. Tamamen düşünce kalıplarını kırıp yeniden üretmeye ve organize etmeye başlayacağınız bir eğlence. Ön yargılarınızı kıracak bir fırsat.

T Tangram'da hedeflenen şekiller hayvan ya da benzeri bir nesne olabilir. 8 farklı zihin seviyesine göre sorular var. 1. seviyedeki her soru için 

5 dakika verilmişken 8. seviyedeki her soru için 15 dakika verilmiştir.

T Tangram 7’den 70’e herkesin rahatlıkla oynayabileceği, zeka gelişimi ve hayal gücünü geliştiren eğlenceli ve öğretici bir zeka oyunudur.

Nasıl Oynanır: T Tangram, tüm aile bireylerinin birlikte oynayıp keyif alabilecekleri bir oyundur. Bu oyun sayesinde el becerisi ile göz koordinasyonu geliştirilmektedir. T Tangram, matematiksel ve geometrik zihinsel gelişime ve üç boyutlu düşünmeye fayda sağlamaya yönelik bir zeka oyunudur.

100 şekilden birini belirtilen süreden daha önce, tüm parçaları kullanarak oluşturmaktır.

T Tangram Seçmeli Zeka Oyunları Dersinde "Geometrik - Mekanik Oyunlar" ünitesinde yer alır.

Güçlenen Beceriler:

Dikkat & konsantrasyon & odaklanma, algılama şekil-uzay konumu algısı, şekil-zemin algısı, hareket zaman etüdü, el-göz koordinasyonu muhakeme & mukayese analitik düşünme & akıl yürütme, soyut düşünme, problem çözme, sınıflama & sıralama, tüme varım & tümden gelim, benzerlik görme & farklılık ayırma, parça - bütün ilişkileri kurma, bütünleştirme & eşleştirme & tamamlama & ardışıklık, merak & keşif, mucitlik & üretkenlik hedefe odaklanma, bağımsız iş yapabilme, ince motor hareketlerde pratiklik..