Menu
SEPETİNİZ

 150 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo!

Eğitici Yapı Blokları

Eğitici Yapı Blokları
396,00 ₺
Vergiler Hariç: 330,00 ₺
  • KALAN STOK MİKTARI: 3
BU ÜRÜNDEN 0 ADET SATILDI
GÖRÜNTÜLENME SAYISI : 1517

Ürün Açıklaması

Televizyon ve internetin çocukların hayatında daha fazla yer aldığı günümüzde çocuklarda bireysellik ve yalnızlık duygusu gelişmektedir. Yalnızlık duygusu onların mutsuz, huzursuz bir çocukluk geçirmesine ve zekâlarının beklenenin altında gelişmesine neden olmaktadır.

Oyun çocukların sosyalleşmesi, hayal gücünü geliştirmesi, farklı ve yaratıcı düşünme becerisini güçlendirmesi açısından oldukça faydalıdır. Çoğu zaman yetişkinlerin bir şeye benzetemediği oyuncaklar çocukların hayal gücünü kullanması ile bir ev ya da araba olabilir.

Ahşap Yapı Blokları ile; tüm aile bireyleri beraber zaman geçirecek, ortak bir şeyler yapmanın mutluluğunu yaşayacak ve çocukların zekâ gücü desteklenecektir.

Ahşap Yapı Blokları ile; hem sınırsız şekil, kule, bina veya yaratıcı şekiller, figürler yapılabilecek hem de denge, düşünme ve görme yetenekleri gelişecektir.


NASIL OYNANIR?

Çocuklar geometrik şekillerden oluşan ahşap blokları kullanarak şekiller, figürler oluştururlar. Şekilleri oluştururken çocuklar yönlendirilmemektedir. Çünkü yönlendirme çocuğun hayallerini sınırlandırmış olunacaktır.

Bu şekilleri oluştururken hayal güçlerini, dikkat ve konsantrasyonlarını ve psikomotor kas becerilerini kullanırlar. Çünkü yeni şekiller için hayal gücüne, şekilleri oluştururken düşmemesi için dikkat ve psikomotor becerilere ihtiyacı vardır.


Ahşap Yapı Bloklarının Çocuğa Faydaları:

Çocuğun kaslarına egemen olmasına ve duyu-hareket açısından gelişimine destekler.

Yeni bir şeyler oluşturmaya ve yaratıcı düşünmeye çocuğun beynini yönlendirir böylece zekâyı çalıştırır.

Kutusunda yer alan ahşap bloklar geometrik şekillerden oluştuğu için çocuğun üçgen, kare, dikdörtgen gibi şekilleri tanımasına yardımcı olur.

Yapı, inşa, denge, dayanıklılık gibi bilim ve sayı içeren alanlarda zekânın aktif kullanılmasını destekler.

Çocukların hayal kurmasını sağlar böylece Duygusal Zekâsını (EQ) güçlendirir.

Çocuklarda el göz koordinasyonu geliştirmenin yanında, yaratıcılık, denge, temel fizik becerileri, hayal gücü geliştirici özelliği vardır.

Psikomotor kabiliyetleri ve el becerilerini geliştiren eğitici ve öğreticidir.


Ahşap yapı blokları bakteri tutmadığı, sağlıklı ve kalıcı olduğu için aileler tarafından tercih edilmektedir.